Jeg sier takk for et herlig år og velkommen til et, forhåpentligvis, like bra år med denne nyttårsdrinken!
Min bloggvenninne Annette Nordstrøm la tidligere i julen ut kjempefine bilder og oppskrift på hennes juledrink og jeg ble så fristet at jeg måtte prøve dem selv også. Jeg har gjort noen endringer i min oppskrift. Jeg synes de ble superlekre og de er skikkelig gode også. Farlig gode, egentlig 😉
Sjekk ut Annettes blogg her! Hun legger ut masse kjempefine interiør- og oppussingstips, oppskrifter og inspirasjonsbilder.
Riktig godt nytt år til dere alle!
Nyttårsdrink med granateplekjerner og bobler
til 1 glass
1-2 ss granateplekjerner
2 isbiter
2 cl Cointreau
4 cl granateplejuice – les mer om den rett under oppskriften
4 cl Sprite
saft av ¼-½lime
6 cl bobler – Champagne, cremant, prosecco eller cava
noen mynteblader
Granateplekjernejuicen jeg bruker, bruker å stå der det står fersk smoothie i butikken. Juicen er av granatepler (50%), druer, pasjonsfrukt og litt appelsinkjøtt. Du kan sikkert også bruke en ren druejuice dersom du ikke finner granateplevarianten.
Del granateplet i 4 og løsne granateplekjernene som ligger inni. Fordel dem i serveringsglassene. Legg i isbitene. Så har du i resten av ingrediensene. Boblene har du i til slutt sammen med noen mynteblader.
Godt nytt år!
Det så godt ut
Takk, Deveny! Ja, jeg vil karakterisere den som farlig god 😉
Denne var morsom og god. Full klaff i kveld! Riktig deilig nyttårsdrink var dette.
NB! Granateplekjernene smakte utrolig godt etter å ha ligget i det «boblebadet» med alle godsakene.
Godt Nytt År! 🙂
Så morsomt å høre at den falt i smak, Halvor! Godt nytt år!