Jeg får automatisk 1.000 nye mammapoeng hvis jeg lager vanilla bean frappuccino til de unge lovende her hjemme! Husets ungdom ELSKER vaniljefrappuccino! Kjærligheten er nok en blanding av den faktiske smaken og det faktum at den for dem er smaken av Los Angeles!
Personlig liker jeg min versjon bedre en Starbucks’ versjon! He he! Ingen ydmykhet å spore her! Det er rett og slett fordi jeg synes Starbucks har for mye søtning i sin.
Frappuccinoen blir definitivt best når du bruker ekte vanilje i den! Lag deg gjerne et stort glass med ekte vaniljesukker selv, så har du til alt du trenger. Du finner oppskrift her!
Du trenger en blender eller god matprosessor for å lage frappuccinoen.

Oppskrift på vanilla creme frappuccino
til 2 medium store glass eller 1 stort
150 g isbiter
2 1/2-3 dl melk
100 g vaniljeis
1 ss sukker
1 ts ekte vaniljesukker
1 dl kremfløte
litt revet sjokolade på toppen
Ha isbitene, melken, vaniljeisen, sukkeret og vaniljesukkeret i en blender og kjør til du får en jevn og forholdsvis glatt blanding. Den skal være forholdsvis tykk i konsistensen.
Fordel frappuccinoen i ett eller to glass. Husets to tenåringer krever en hel av disse porsjonene selv. En halv er nok for mor 🙂
Pisk krem av fløten og ha på toppen.
Her har jeg revet litt sjokolade og drysset over.





Kommentarer 6
Logg inn for å skrive kommentarer.
Thomas Frydenberg 20. juni 2017
Kan tenke meg at barna liker denne. Må nok prøve å lage en slik selv!
Svar til Thomas Frydenberg
Fru Timian 20. juni 2017
Ja, her er det bare å sette i gang, Thomas!
Svar til Fru Timian
Marielouise 20. juni 2017
Den var fantastisk god!
Svar til Marielouise
Fru Timian 20. juni 2017
Herlig, Marie Louise 🙂
Svar til Fru Timian
HenrietteIsaksen 2. mai 2020
Trenger man å ha vanilje is?
Svar til HenrietteIsaksen
Fru Timian 3. mai 2020
Hvis du skal lage en vanilla bean frappuccino trenger du det, men du kan jo bruke en annen is for å lage en annen type frappuccino – som sikkert også blir skikkelig godt 🙂
Svar til Fru Timian