Ukemeny for uke 1
Godt nytt år!
Det er en deilig følelse å starte på et helt nytt og spennende år! Tenk hvor mye vi har i vente! La oss jobbe for og håpe på et riktig godt og begivenhetsrikt år!
Det har jo allerede gått noen dager av denne uka, så ukemenyen blir litt forkortet. Smakene er det definitivt ikke kortet ned på. Jeg kickstarter året med massevis av krydder for riktig å booste igang det nye året!
Du er hjertelig velkommen til å bli med meg inn i det nye! En riktig god uke til deg. Og husk: Nyt livet og nyt maten!
Onsdag 1. januar – Bruk opp kalkunrestene fra i går i denne sandwichen
I oppskriften bruker jeg kyllingfileter, men her kan du veldig gjerne bruke opp kalkunrestene fra i går, hvis du har det. Det blir supergodt!
Torsdag 2. januar – Gresskarsuppe med chili og yoghurt
Her får du en skikkelig kickstart på hverdagen med en kjempegod gresskarsuppe. Vil du ha den skikkelige kickete, tilsetter du bare enda litt mer chili!
De samme gode smakene som i den vanlige tacoen, nå bare oppsummert i en suppe. Krydderblandingen jeg lager her, kan du også bruke til den vanlige fredagstacoen. Lag en stor blanding, så har du den klar til neste gang også.
Dette bildet er fra boka mi, Søndagsmiddag og er tatt av Mette Møller. Følg gjerne Mette på Instagram: @mettemfoto
Lørdag 4. januar – Pasta med pesto og chorizo
Fantastisk gode smakekombinasjoner i denne retten – ut i fra min smak. Dette er mat jeg lager og spiser når jeg trenger en liten sommerdrøm.
Søndag 5. januar – Thailandske fiskekaker med sursøt agurk- og chilisaus
Disse fiskekakene oser av gode thailandske smaker! Og den sausen – ja den er skikkelig sterk! Her er det bare å kjøre på for ukas siste kickstart-middag! Du kan selvfølgelig redusere chilimengden noe i sausen hvis du vil det.
Dessert – Saftig eplekake med nøttetopping
Eplekake smaker godt hele året! Server den med en iskule, pisket kremfløte eller creme fraiche eller en god klatt vaniljekesam.
Ukas gjærbakst – Bringebærsnurrer
Nystekt og luftig gjærbakst er bestandig en garantert vinner. Det er jeg ganske sikker på at disse bringebærsnurrene blir også!
En riktig god uke til deg!
Du har feil datoer på ukemenyen din ettersom 1. januar 2023 er i dag, søndag.
Oppskriftene ser gode ut og noen av dem må testes !
Beklager! Det hadde sneket seg inn en feil i linken jeg sendte ut i nyhetsbrevet.
Mulig gått litt fort i svingene her? I dag er det 1. januar – og det er søndag, ikke onsdag…. 🙈🤪🤷♀️
Beklager! Det hadde sneket seg inn en feil i linken jeg sendte ut i nyhetsbrevet.
Dato’er er feil – i uke 1
Ooooog linkene til oppskrift virker ikke (nettsted finnes ikke) 🤷♀️🙈😂
Så – joda, GODT NYTT ÅR til deg også😂
Beklager! Det hadde sneket seg inn en feil i linken jeg sendte ut i nyhetsbrevet.