Pastasalat med chorizo
Du vet du ikke er langt unna et et godt måltid mat når du har en pose med pasta i skapet og en boks kremost i kjøleskapet. Og skulle du være så heldig at du har en chorizopølse i kjøleskapet også, ja da er du jammen skikkelig heldig!
Jeg virkelig elsker middager som dette! Den går så utrolig kjapt å lage, jeg har veldig ofte flesteparten av ingrediensene i allerede liggende hjemme, og hele familien kaster seg med stor entusiasme over middagen!
God middag til deg også!
Oppskrift på pastasalat med cherrytomater og chorizo
til 4 personer
500 g pastaskruer
1 ts salt
1 blomkål
125 g kremost med hvitløk og urter
200 g chorizopølse
1 ss olivenolje
1 rød paprika
1/2 oransje paprika
12 cherrytomater
flaksalt
nykvernet pepper
1 liten kvast persille
Kok opp en kjele med vann og ha i både salt og pastaskruene. Kok den etter anvisning på pakken. Del opp blomkålen i små buketter og la dem koke med de siste 3 minuttene.
Ta ut ca. 1 dl av kokevannet før du heller pastaen og blomkålen over i et dørslag og lar det renne av. Hell det så tilbake i kasserollen og tilsett kremosten og halvparten av kokevannet du har tatt vare på. Rør rundt til osten har smeltet. Tilsett eventuelt litt mer av vannet, hvis det trengs for å få en kremete og fin konsistens.
Del chorizoen i små terninger og stek den i en panne sammen med olivenoljen på medium varme, til terningene begynner å bli brunflekkete. Her bruker jeg fersk chorizopølse, men du kan også bruke en speket versjon. Det går like bra.
Del paprikaen i små terninger og cherrytomatene i to. Bland alt. Smak til med salt og pepper. Hakk opp persillen, her bruker jeg flatbladet, men du kan også bruke vanlig krusperille, og bland inn.
Server!
God middag!