Årets herlige, alkoholfrie sommerdrikk! Pin på Pinterest

Årets herlige, alkoholfrie sommerdrikk!

4 porsjoner

Endelig er sommeren her, folkens! Om ikke den helt store sommervarmen har kommet til oss ennå, så er det fremdeles så tidlig på sommeren at jeg har trua på at den faktisk skal dukke opp snart!

Sommeren bruker å by på mange anledninger til å samle familie og venner til hyggelig lag og god mat. Og da er det hyggelig å kunne by på god drikke som hele familien kan kose seg med. Jeg har allerede en superpopulær oppskrift på bowl liggende her på bloggen. Den finner du her!

Denne versjonen, som jeg har laget i dag, har ikke brus i seg, bare god eplejuice, mineralvann med kullsyre (type Farris/Bris) og Rose’s Lime.

Rose’s Lime er kanskje mest kjent som en drinkmikser. Heldigvis kan den brukes til mer enn det! For den er med på å gi en herlig forfriskende smak til denne alkoholfrie sommerdrikken også.

Oppskrift på alkoholfri sommerdrikk med Rose’s Lime
gir ca. 1 1/2 l ferdig drikk

6 dl god eplejuice – her bruker jeg en versjon med fruktkjøtt
6 dl kullsyreholdig mineralvann – type Farri, Bris eller hjemmelaget
2 1/2 dl Rose’s Lime
masse isbiter
blåbær, jordbær, moreller og bringebær
blad av mynte eller sitronmelisse

Bland alt og ha det enten i en stor bolle med øse i eller ha det i en dispenser med tappekran, som jeg bruker her på bildet. Du får kjøpt slike dispensere i veldig mange ulike butikker.

Da er det klart til fest!

Dette blogginnlegget er en del av et samarbeid jeg har med Haugen-Gruppen.

 

Marit Røttingsnes Westlie
– Bare gode smaker

Hei, jeg heter Marit Røttingsnes Westlie og er Fru Timian

Her deler jeg oppskriftene jeg lager til min egen familie – ujålete hverdagsmat folk får til, og litt ekstra godt til helgen.

Gode alternativer

Kommentarer 2

Logg inn for å skrive kommentarer.