Hjemmelaget eplegløgg
De siste årene har det heldigvis kommet mange nye typer gløgg som det er mulig å kjøpe i butikken. Svenskene har ligget langt foran oss i mange år med et bredt utvalg av ulike gløgger. Kanskje ikke så rart ettersom det jo er fra dem vi har fått tradisjonen med å lage gløgg.
Jeg er veldig glad i disse lyse, litt lettere gløggene, og denne synes jeg er helt perfekt å nye en førjulskveld mens lysene blafrer i staken. Her har jeg laget den i en alkoholfri versjon, men om du vil ha alkohol i den, bruker du blandingsforholdet 6 dl god eplejuice og 4 dl hvitvin. Bruk de samme krydderne og samme fremgangsmåte, men dropp vannet. Og ta kjelen av varmen rett før den når kokepunktet.

Ingredienser
8 dl god eplejuice
2 dl vann
2 ss honning
4 skive(r) ingefær
1 stjerneanis
1 vaniljestang(-stenger)
1 nellikspiker
1 kanelstang (-stenger)
Slik gjør du
Til gløggen har du juice, vann og honning i en kasserolle sammen med ingefærskivene, stjerneanisen, nellikspikeren og kanelstangen. Del vaniljestangen i to på langs og skrap ut frøene. Ha både frø og stang i kasserollen. Kok opp. Skru av varmen og la det stå slik i 30 minutter slik at smakene får sette seg.
Varm opp gløggen igjen og server den rykende. Her pynter jeg glassene med ekstra kanelstang og stjerneanis.



Balsamicoeddik?
Ha ha ha! Her har det blitt en liten feil i overgangen fra gammel blogg til nytt system for å legge inn ingredienser i oppskrifter. «God balsamicoeddik» ligger på linjen under «god eplejuice» i listen.
Tusen takk for at du sa fra. Jeg har rettet opp nå!