Hvis du er litt som meg, synes du også det er topp med oppskrift på en herlig kjøttdeiggryte! Dette er en skikkelig god one pot-middag, hvor du altså lager hele middagen i én og samme gryte.
Denne pølsegryten føk opp på 10 på topp listen første året den lå på bloggen!
LES MER! Lyst til å sjekke ut alle ONE POT-middagene jeg har her på bloggen?
Dagens versjon er med kjøttdeig, så det betyr at du må brune kjøttdeigen litt før du har resten av ingrediensene i pannen. Men så snart den er brunet er det bare å ha alt det andre i, koke opp og røre litt de kommende 15 minuttene, så er middagen klar.
Pin på PinterestSlik lager du herlig kjøttdeiggryte
Ha oljen og kjøttdeigen i en gryte og brun kjøttdeigen raskt på høy varme.
Hakk opp hvitløkfeddene og løken, del paprikaen i små terninger og cherytomatene i to. Ha dette samt resten av ingrediensene i gryten og kok opp.
La det småkoke, uten lokk i 15 minutter. Smak til for å kjenne om gryten er passe sterk eller om du skal ha i litt mer srirachasaus.
Er det mye væske igjen i gryten etter 15 minutters kok, skrur du opp varmen litt og lar det koke litt ekstra mye noen minutter.
Server gryten med rømme eller creme fraiche, revet ost, oppdelte cherrytomater og hakket persille på toppen.
NAM!
Pin på Pinterest
Pin på Pinterest
Pin på Pinterest
Pin på Pinterest
Pin på Pinterest
Pin på Pinterest
Pin på Pinterest


Kommentarer 12
Logg inn for å skrive kommentarer.
Emanuel Desperados 22. mars 2019
Holy moly, den srirachasausen var sterk!
Svar til Emanuel Desperados
Fru Timian 24. mars 2019
He he he! Ja, det er skikkelig hete saker!
Svar til Fru Timian
Ann Christin Remme 30. september 2023
Fantastisk god gryte og raskt å lage 😊👍🏻
Svar til Ann Christin Remme
Fru Timian 2. oktober 2023
Så hyggelig å høre, Tusen takk!
Svar til Fru Timian
Nibbe 28. november 2024
Heisann! Får besøk fra Norge i morgen. Kan jeg lage den i kveld ja siden jeg selv er på jobb i morgen. Hilsen Nina i Køben
Svar til Nibbe
Fru Timian 29. november 2024
Hei Nina! Jeg hadde stekt kjøttdeigen og lagt i alt (unntatt pastaen) og hatt det i kjøleskapet over natten. Så bare tilsatt pastaen og kokt det ferdig før servering. Men det var litt for sent for deg å få den tilbakemeldingen nå 🙂 Håper det har gått bra – samme hvilken løsning du valgte! Marit
Svar til Fru Timian
Audhild Vist 2. desember 2024
Skal det være pasta oppi da?
Svar til Audhild Vist
Fru Timian 3. desember 2024
Du skal ha pastaen oppi sammen med resten så snart du har brunet kjøttdeigen.
Svar til Fru Timian
Nibbe 8. desember 2024
Hei:-) Jeg laget hele gryten på kvelden og satte den i kjøleskapet. Varmet den dagen etter og det fungerte veldig bra! Enig med Audhild, står ikke noe om pasta? Jeg brukte ikke pasta iallefall og savnet det heller ikke. Var mettende som den var. Serverte med nachos-chips. Ha en fin kveld! Skal lage en annen rett av deg i kveld 🙂 Hilsen Nina
Svar til Nibbe
Fru Timian 9. desember 2024
Du har helt rett, Nibbe! Det skal ikkje være pasta oppi denne. Jeg var litt for snar da jeg svarte Audhild 🙂
Svar til Fru Timian
Nibbe 8. desember 2024
Og forøvrig,fikk veldig skryt så oppskriften er delt med mine venner 🙂 Dog uten pasta 😉
Svar til Nibbe
Fru Timian 9. desember 2024
Så hyggelig å høre!
Svar til Fru Timian